آیفون ۱۲ (پرو) به پورت USB-C مجهز نخواهد شد

ایفون 12پرو
آیفون ۱۲ (پرو) به پورت USB-C مجهز نخواهد شد

آیفون ۱۲ (پرو) به پورت USB-C مجهز نخواهد شد

 

اپل مجدداً تصمیم گرفته است که نسل جدید آیفون های خود را به پورت لایتنینگ مجهز کند.

آیفون ۱۲ (پرو) به پورت USB-C مجهز نخواهد شد، در چند ماه اخیر یک افشاگر معروف به نام Fudge (که سابقه ی خوبی در افشای اطلاعات اپل دارد) تصاویری از طراحی دوربین آیفون ۱۲ پرو و اطلاعاتی در خصوص ویژگی‌های iOS 14 را منتشر کرده است.

حال این افشاگر می‌گوید که نسخه های پروتوتایپ آیفون ۱۲ که به پورت USB-C مجهز شده بودند، چراغ سبز را برای رسیدن به مرحله ی تولید انبوه دریافت نکردند. در عوض اپل قصد دارد که از همان پورت لایتنینگ استفاده کند که برای اولین بار با گوشی آیفون ۵ (در سال ۲۰۱۲) آن را به کاربران عرضه کرد.

البته این خبر اصلاً عجیب نیست چرا که بسیاری از مردم معتقد بودند که اپل هرگز از پورت USB-C بر روی گوشی های آیفون استفاده نخواهد کرد. در واقع هدف اصلی اپل این است که تمام پورت های موجود بر روی بدنه ی آیفون را حذف کند. Fudge معتقد است که در سال ۲۰۲۱ و در گوشی آیفون ۱۳ (یا هر نام دیگری که خواهد داشت) شاهد چنین تغییری خواهیم بود.

 

اخبار آیفون

 

آیفون ۱۲ (پرو) به پورت USB-C مجهز نخواهد شد

اپل در چند سال اخیر به کرات از ایده ی خود برای تولید محصولات وایرلس سخن گفته است. اما در حال حاضر تکنولوژی‌های وایرلس به اندازه ی نمونه های کابلی به بلوغ نرسیده اند و با آنها قابل مقایسه نیستند. به همین دلیل است که Fudge معتقد است که اپل در سال ۲۰۲۱ یک شارژر کاملاً جدید را عرضه خواهد کرد.

اپل در سال ۲۰۲۱ با پورت لایتنینگ خداحافظی خواهد کرد

افشاگر مذکور می‌گوید که اپل به جای اینکه میلیون ها کاربر را به خرید یک شارژ وایرلس ترغیب کند، تصمیم دارد که در سال ۲۰۲۱ یک شارژر مغناطیسی مانند Smart Connector را به جای لایتنینگ به کاربران ارائه دهد.

این اطلاعات با گفته های جان پراسر مطابقت دارند. پراسر در اواخر ماه آوریل گفته بود که آیفون ۱۲ پرو به یک کانکتور هوشمند مغناطیسی مجهز خواهد شد.

البته فعلاً مشخص نیست که آیا این کانکتور هوشمند قادر به شارژ گجت های دیگر نیز خواهد بود یا خیر، اما پراسر میگوید که اپل در حال حاضر هیچ برنامه ای برای پشتیبانی از Apple Pencil ندارد. البته می‌دانیم که پشتیبانی از Apple Pencil بالاخره به آیفون اضافه خواهد شد، اما این اتفاق در سال آینده رخ نخواهد داد.

لازم به ذکر است که تحلیلگر مشهور یعنی مینگ چی کو هم پیش تر گفته بود که اپل قصد دارد که در سال ۲۰۲۱ تمام پورت ها را از گوشی پریمیوم آیفون ۱۳ پرو مکس حذف کند. اما گویا Fudge معتقد است که کانکتور هوشمند مغناطیسی بر روی تمام مدل های سری آیفون ۱۳ موجود خواهد بود.

 

اخبار آیفون

 

آیفون ۱۲ (پرو) به پورت USB-C مجهز نخواهد شد

برنامه های اپل هر چه که باشد، حرکت به سمت شارژ مغناطیسی میتواند صنعت شارژ وایرلس را دچار یک تحول عظیم کند. اگر اپل همه چیز را به خوبی پیاده سازی کند، تقاضا برای شارژرهای وایرلس به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت.

شایان ذکر است که اپل قطعاً محصولات وایرلس جدیدی را روانه ی بازار خواهد کرد .و همین موضوع به رونق مارکت این محصولات کمک خواهد کرد (حتی اگر عملکرد آنها در ابتدا ضعیف تر از نمونه های کابلی باشد).

شایعات حاکی از آن هستند که اپل در حال حاضر مشغول کار بر روی دو شارژر وایرلس جدید است. یکی از این شارژرها AirPower مینی خواهد بود که توانایی شارژ یک دیوایس را خواهد داشت. بی شک این گجت برای آیفون ۱۳ ایده آل خواهد بود.

همچنین افرادی که به دنبال یک شارژر وایرلس بزرگتر هستند میتوانند AirPower جدید را خریداری کنند. که می‌تواند به صورت همزمان سه محصول را شارژ کند. برای مثال شما میتوانید آیفون، اپل واچ و ایرپاد خود را با استفاده از AirPower شارژ کنید.

به زودی تمامی قطعات و لوازم جانبی ایفون ۱۲ را می توانید از سایت جهان ای سی خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید