افزایش امنیت حساب شیائومی MI Cloud
افزایش امنیت حساب شیائومی MI Cloud

افزایش امنیت حساب شیائومی MI Cloud

 

کمپانی شیائومی تلاش بسیاری کرد تا در خصوص موضوع MI Cloud از موضوع iCloud اپل تقلید کند و علی رغم شکاف های بی پایان اندرویدی توانست به نوعی در پیچیدگی موضوع موفق شود.

اپل iCloud را به سریال و IM مرتبط کرده است.

و چون شیائومی به خوبی می داند که پیوند حساب Xiaomi به IMEI باز کردن قفل امنیت کلاد را آسان می کند ، زیرا تغییر سریال و IMEI در اندروید به آسانی قابل انجام است.

بنابراین او این محاسبه را به PCB SN مرتبط کرد.

هر دستگاه سریال یک کارتن دارد و این سریال در حافظه EMMC ذخیره نمی شود بلکه بخش RPMB است.

منظورم این است که اگر EMMC دستگاه را فرمت کنید و آن را Damp clean کنید و IMY را تغییر دهید ،اطلاعات مربوط به سریال برد از این روند دور خواهد بود و به محض اتصال تلفن به سرور شیائومی ، حساب Xiaomi دستگاه شما قفل می شود.

با تغییر آیسی مموری می توانید از شر این سریال خلاص شوید و این سریال با مموری قدیمی همراه خواهد بود و سرور نمی داند این گوشی قفل حساب است یا نه زیرا به شماره سریال در بخش RPMB بستگی دارد که با تغییر حافظه مموری تغییر پیدا کرده است.

تلفن هایی که پردازنده MediaTek دارند با تغییر حافظه مموری برای همیشه از شر حساب mi cloud خلاص می شوند.

در مورد تلفن های کوالکام ، برای دور زدن محافظت از اتصال بین پردازنده و بخش RPMB پس از تغییر آیسی مموری ، به یک فایل devcfg نیاز دارید و از حساب خلاص خواهید شد ، اما هنگام انجام به روزرسانی یا فلش ، تلفن به دلیل تغییر آیسی مموری ، بر روی آرم خواهد ماند.