Samsung-Galaxy-A51
بررسی سامسونگ گلکسی A51 و ایفون ۲۰۲۰

بررسی سامسونگ گلکسی  A51 و ایفون ۲۰۲۰

 

سامسونگ  می گوید که گوشیA51 یک گوشی عالی است که رقیبی برای آیفون SE 2020 بوده و صفحه نمایش و وضوح آن به همراه قابلیت های خود گوشی و دوربین عالی و کارایی بیشترش از همه نظر از آیفون SE 2020 بهتر است. بررسی سامسونگ گلکسی  A51 و ایفون ۲۰۲۰.

بررسی سامسونگ گلکسی  A51 و ایفون 2020

 

بررسی سامسونگ گلکسی A51

استفاده از پردازنده اختصاصی اگزینوس ۹۶۱۱ باعث شده است تا این محصول برای استفاده روزانه عالی باشد، به طوری که لازم نیست برای لود کردن سایت های مختلف مدت ها در انتظار باشید.

گلکسی A51 نسبت به سری گلکسی S20 ضعف هایی دارد اما هر دو این گوشی ها در مقابل رقیب A51 یعنی آیفون SE 2020 نیز ضعف دارند و آن هم چیزی نیست جز پردازنده A13 Bionic که در گران ترین محصول اپل یعنی آیفون ۱۱ استفاده می شود. وقتی بحث رقابت باشد، آیفون SE با پشتیبانی از شارژ بی سیم و مقاومت در برابر نفوذ آب از A51 جلو می زند. هر دو قابلیت هایی هستند که در محصول ارزان قیمت سامسونگ وجود ندارند.

بررسی سامسونگ گلکسی  A51 و ایفون 2020

البته که A51 هم قابلیت های خاص خودش را دارد. با همان قیمتی که می توانید برای آیفون SE بپردازید، می توانید یک گلکسی A51 با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی تهیه کنید که حتی از کارت حافظه خارجی نیز پشتیبانی می کند.

صد البته که صفحه نمایش بزرگتر سامسونگ مزیت دیگر این گوشی محسوب می شود چرا که حاشیه های کمی نیز در این محصول دیده شده و در دست گرفتن این گوشی حس خوبی را به شما منتقل می کند. عمر باتری نیز شکاف دیگری بین این دو محصول است.

هر دو گوشی در تست پخش ویدیو ۱۶ ساعت ماندگاری در حالت پرواز را تجربه کرده اند اما در شرایط آزمایشگاهی محصول سامسونگ تا ۲۰ دقیقه بیشتر دوام آورد.

بررسی سامسونگ گلکسی  A51 و ایفون 2020

در بحث دوربین اما همه چیز متفاوت است: تصاویر ثبت شده توسط گلکسی بیش از حد اشباع شده هستند در حالیکه تصاویر آیفون طبیعی تر به نظر می رسند. در آیفون SE از تثبیت کننده اپتیکال تصویر استفاده شده است اما گلکسی A51 با دارا بودن ۴ دوربین قابلیت های بیشتر عکاسی را در اختیار شما قرار می دهد. لنز زاویه گسترده مثلا موردی است که می تواند تصاویر بهتری را در قیاس با آیفون SE برای شما ثبت کند. اما در بقیه موارد، کیفیت تصاویر ثبت شده توسط هر دو گوشی به یکدیگر نزدیک است.

بررسی سامسونگ گلکسی  A51 و ایفون 2020

اگر هر دو گوشی را کنار یکدیگر قرار دهید تشخیص آنها سخت است، به جز اینکه دوربین سلفی A51 ظاهری متفاوت تر از رقیبش داشته و سنسور درون صفحه این گوشی برای اثر انگشت از سنسور اولتراسونیک برای خود من سریعتر عمل می کرد.

قطعات این دو گوشی را از سایت جهان ای سی خرید کنید.