تعویض ال سی دی گوشی آیفون 12Pro
تعویض ال سی دی گوشی آیفون ۱۲Pro

تعویض ال سی دی گوشی آیفون ۱۲Pro

 

آیفون ۱۲ پرو در ابعاد ۷.۴×۷۱.۵×۱۴۶.۷ میلی‌متر طراحی شده که در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو سال گذشته با ۰.۳ اینچ صفحه‌نمایش کوچک‌تر و ابعاد ۸.۱×۷۱.۴×۱۴۴ میلی‌متری تنها در طول با اندکی افزایش روبرو شده و عرض و ضخامت آن کاهش پیدا نیز کرده است. آیفون ۱۲ پرو در زمینه وزن نیز بسیار موفق عمل کرده و وزن ۱۸۹ گرمی آن با وجود بزرگ‌تر شدن صفحه‌نمایش تنها ۱ گرم با آیفون ۱۱ پرو سال گذشته تفاوت دارد.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد اپل امسال نیز تغییری در نرخ رفرش صفحه‌نمایش‌های خود در تمامی اعضای آیفون ۱۲ نداده و هنوز همگی آن‌ها از نرخ به‌روزرسانی ۶۰ هرتزی بهره می‌برند. صفحه‌نمایش‌های OLED آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس که هر دو Super Retina XDR display خوانده می‌شوند به‌ترتیب ۶.۱ و ۶.۷ اینچی بوده که نسبت به همتایان سال قبل خود به‌ترتیب ۰.۳ و ۰.۲ اینچ بزرگ‌تر شده‌اند. وضوح صفحه‌نمایش iPhone 12 Pro برابر با ۱۱۷۰×۲۵۳۲ پیکسل است که تراکمی برابر با ۴۶۰ppi را ارائه می‌کند. در iPhone 12 Pro Max نیز از وضوح ۱۲۸۴×۲۷۷۸ پیکسل استفاده شده که تراکمی برابر با ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ را ارائه می‌کند. این دو صفحه‌نمایش طبیعتا از محتوای HDR پشتیبانی کرده و روشنایی معمول و حداکثری آن‌ها به ترتیب به ۸۰۰ و ۱,۲۰۰ نیت می‌رسد. اپل از کنتراست ۲,۰۰۰,۰۰۰:۱ در این دو پنل سخن به میان آورده و به‌روال سال‌های گذشته پوشش ضد چربی یا oleophobic نیز در آن‌ها فراموش نشده است

در ویدئو قبلی در مورد بازکردن گوشی آیفون ۱۲ پرو صحبت کردیم در این ویدئو به آموزش تعویض ال سی دی گوشی آیفون ۱۲ پرو خواهیم پرداخت.