تقسیم صفحه در Google Maps
تقسیم صفحه در Google Maps

تقسیم صفحه در Google Maps

به روزرسانی Google Maps حالت تقسیم صفحه را برای نمای خیابان به ارمغان می آورد.

آنطور که پیداست، اخیرا شرکت گوگل یک بروزرسانی سمت سرور برای نسخه اندرویدی برنامه Google Maps منتشر کرده که در این بروزرسانی یک رابط کاربری برای تقسیم صفحه نمایش گوشی را به کاربر عرضه می‌کند تا نمای خیابان و نقشه به صورت همزمان به کاربران ارائه شود. البته باید خاطرنشان کرد که حالت تقسیم صفحه در Google Maps با باز شدن نمای خیابان پس از افتادن پین روی نقشه، ظاهر می‌شود. با این حال، اگر نمای خیابان را مستقیماً از فهرست مکان‌ها باز کنید، رابط کاربری که با آن رو به رو خواهید شد یک صفحه کامل و معمولی است که در گوشه پایین سمت راست آن، یک آیکون قرار گرفته است.

این ویژگی پس از انداختن پین و رفتن به نمای خیابان به طور خودکار راه اندازی می شود ، لازم نیست کار خاصی انجام دهید. صفحه تقسیم در دو جهت عمودی و افقی در دسترس است. یک دکمه Expand نیز وجود دارد ، بنابراین اگر ظاهر قدیمی را دوست داشتید ، تمام صفحه را می روید.

به نظر می رسد این ویژگی با نسخه ۱۰.۵۹.۱ برنامه وارد شده است ، اگرچه به ظاهر به سوئیچ سمت سرور نیز احتیاج دارد زیرا برای همه کاربران (حتی کسانی که نسخه مذکور را اجرا می کنند) فعال نیست. احتمالاً به همین دلیل است که هنوز اطلاعیه رسمی وجود ندارد.

این یک چیز کوچک است ، اما یک نکته مفید – قبلاً ، هر زمان که می خواستید به مکان جدیدی بروید ، باید از نمای خیابان به خیابان برگردید (حرکت به جلو و عقب در جاده خسته کننده بود).

این ویژگی قبلاً در نسخه وب Google Maps دیده شده بود. همچنین به ویژگی Live View AR شباهت دارد ، اگرچه به جای تصاویر نمای خیابان از یک خوراک مستقیم از دوربین شما استفاده می شود.