رونمایی از اسنپدراگون ۸۸۸

رونمایی از اسنپدراگون ۸۸۸

کوالکام امروز از چیپ ست جدید Snapdragon 888 خود رونمایی کرد. این تراشه ۵ نانومتری با معماری نسل جدید است. اولین دستگاه های دارای Snapdragon 888 در سال آینده به بازار عرضه می شوند ، چندین سازنده گوشی های هوشمند در حال رقابت برای اولین انتخاب هستند.

 

CPU

Snapdragon 888 اولین تراشه رسمی با هسته Cortex-X1 است . در مقایسه با X1 ,A78  می تواند ۳۳٪ برنامه های بشتری را  در هر ساعت را اجرا کند ، دارای دو برابر سخت افزار SIMD است و ظرفیت حافظه نهان L1 و L2 نیز دو برابر شده است. این هسته با فرکانس ۲.۸۴ گیگاهرتز کار می کند.

 

Camera

Snapdragon 888 اولین Snapdragon با ISP سه گانه است (تراشه های سری ۸۰۰ ، ISP دوگانه داشتند). این امکان برای پردازش همزمان سه جریان دوربین جداگانه است. برای اولین بار ، می تواند سه جریان فیلم ۴K HDR را کنترل کند یا همزمان سه عکس ۲۸MP را ضبط کند.

Snapdragon 888 می تواند فیلم های ۴K را با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه ضبط و پخش کند ، بنابراین می تواند از نمایشگر ۴K با وضوح بالا بهترین بهره را ببرد. با بازگشت به عکاسی ، تراشه می تواند در هر ثانیه ۱۲۰ عکس را با وضوح ۱۲ مگاپیکسل ثبت کند.

 

Security

اسنپدراگون ۸۸۸ اولین چیپست موبایل است که از استاندارد Content Authenticity Initiation تبعیت می کند. این می تواند عکس های مهر و موم شده رمزنگاری شده را ضبط کند.
اسنپدراگون ۸۸۸ همچنین از Hypervisor بهره می برد ، این ویژگی اولین بار به تراشه ۸cx Gen 2 PC گرا اضافه شده است. این بیشتر یک ویژگی سرور و دسک تاپ است زیرا به چندین سیستم عامل اجازه می دهد تا در حالی که کاملاً از یکدیگر جدا هستند با یک سخت افزار اجرا شوند (بنابراین اگر یکی به خطر بیفتد ، امنیت دیگران تحت تأثیر قرار نمی گیرد).

 

Charging

اسنپدراگون ۸۸۸ از QuickCharge 5  پشتیبانی می کند ،به این معنی است که می تواند شارژ سریع ۱۰۰ وات  را کنترل کند در حالی که گرما را به حداقل می رساند.