عملکرد MediaTek Dimensity 900 بهتر از Snapdragon 768G است
عملکرد MediaTek Dimensity 900 بهتر از Snapdragon 768G است

عملکرد MediaTek Dimensity 900 بهتر از Snapdragon 768G است

 

خط تولید Dimensity MediaTek با چیپست های ۵G در شرف گسترش است. این شرکت پیش از این رده های بالای Dimensity 1200 و Dimensity 1100 خود را برای سال ۲۰۲۱ اعلام کرده است ، بنابراین تراشه آینده پایین تر خواهد بود ، قطعاً در فضای میان رده.

به طور آزمایشی Dimensity 900 نامیده می شود و هدف آن جانشینی Dimensity 820 است. بر اساس شایعه جدید خارج از چین ، Dimensity 900 (شماره مدل MT6877) از تراشه Snapdragon 768G کوالکام بهتر است و در معیار AnTuTu امتیاز ۴۸۰،۰۰۰ را به خود اختصاص می دهد در مقایسه با ۴۴۰،۰۰۰ . Dimensity 820 نیز در حدود ۴۴۰،۰۰۰ امتیاز دارد ، بنابراین ما در حال بررسی ۱۰٪ بهبود عملکرد کلی نسبت به مدل قبلی ۹۰۰ هستیم.

عالی نیست ، اما قطعاً بد هم نیست. از تراشه پایدار میان رده ۵G Qualcomm ، تنها اسنپدراگون ۷۸۰G جدید تراشه آینده MediaTek را به راحتی پشت سر می گذارد و در همین معیار حدود ۵۴۰،۰۰۰ امتیاز می گیرد.

ما عادت کرده ایم که چیپ ست های سه شماره ای Dimensity با دستگاه های بسیار مقرون به صرفه ، حداقل در مقایسه با نمونه های مشابه Snapdragon خود ، کار می کنند و هیچ دلیلی برای تغییر این مسئله با راه اندازی Dimensity 900 نمی بینیم. امیدوارم SoC جدید بزودی رسمی می شود.