فناوری لنز های تخت
فناوری لنز های تخت

فناوری لنز های تخت

فناوری‌هایی مثل لایدار (LiDAR)، اولتراسونیک و غیره، دید متفاوتی با دید انسان دارند و می‌توانند چندین نوع داده را که حتی از تصور ما خارج است، با‌ هم ترکیب کرده و شرکت متالنز که در زمینه‌ی ساخت دوربین‌های دوبعدی بسیار فشرده برای سنجش پیشرفته فعالیت دارد، امیدوار است با فناوری موسوم به پولارآیز (PolarEyes) خود، نور پلاریزه را به‌منظور ارائه‌ی امنیت و ایمنی ترکیب کند.

به گزارش تک‌کرانچ، پلاریزاسیون به کیفیت نور که اغلب به‌‌ آن توجه زیادی می‌شود، ارتباط ندارد. این فناوری به جهت حرکت فوتون‌ها در‌ هوا مربوط است. به‌طور کلی می‌توانید با این تکنولوژی بدون بررسی قطبش نور، اطلاعات مورد نیاز خود را از نور دریافت کنید.

پلاریزاسیون معمولاً به‌‌ بیرون پرتاب می‌شود، اما می‌تواند اطلاعاتی در‌ مورد جنس اجسامی که به آن‌ها نگاه می‌کنید، به شما ارائه دهد. این فناوری همچنین می‌تواند کنتراست را شناسایی کند و این قابلیتی است که دوربین‌های معمولی ندارند. این فناوری از نظر تاریخی در مراقبت‌های بهداشتی برای تشخیص سرطانی بودن یا نبودن یک سلول مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا رنگ و شدت آن در نور مرئی تغییر نمی‌کند اما با نگاه به قطبش می‌توان تغییرات رنگ و شدت آن را مشاهده کرد.

دوربین‌های نور پلاریزه تقریباً فقط در محیط‌های پزشکی یا صنعتی که به کیفیت‌های خاصی نیاز دارند یافت می‌شوند و بنابراین دستگاه‌هایی که از این ویژگی بهره می‌برند، قیمت بسیار بالایی دارند و ابعاد آن‌ها نیز نسبتاً بزرگ است. بدین ترتیب نصب این نوع دوربین‌ها روی نمایشگر لپ‌تاپ گزینه‌ای منطقی محسوب نمی‌شود.