مخفی کردن در Secure Folder
مخفی کردن در Secure Folder

مخفی کردن در Secure Folder

همه ما ممکن است فایل‌ها و پوشه‌هایی داشته باشیم که مایل نباشیم کسی از وجود آنها مطلع باشد. سامسونگ برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده است. پوشه امن سامسونگ شما را قادر می سازد تا پوشه‌ها و فایل‌های خصوصی خود را در آن مخفی کنید.

می‌توانید با قرار دادن فایل‌ها و اطلاعات یا تصاویر مهم خود در Secure Folder سامسونگ و با تنظیم امکان دسترسی به آن‌ها کاری کنید که غیر از شما هیچ کس امکان دسترسی به آن‌ها را نداشته باشد.

نکته: پوشه امن به طور پیشفرض در گوشی های گلکسی S10e، S10، S10+، Fold، Note9، S9، S9+، Note8، S8، S8+، S7 edge، S6 edge+، S6 edgeو S6 نصب شده است.

جهت استفاده از پوشه امن، مراحل زیر را طی کنید:

۱. حساب کاربری سامسونگ بسازید.

۲. به Settings سپس Lock screen and security و از آنجا به Secure Folder بروید.

 

آن را انتخاب کنید تا باز شود. سپس با حساب کاربری سامسونگ خود وارد پوشه شوید و اگر حساب ندارید یک حساب درست کنید. پوشه را باز کنید. در قسمت بالا منویی مشاهده می کنید که گزینه های قفل کردن، اضافه کردن برنامه، اضافه کردن فایل و ویرایش برنامه ها در آن وجود دارد. در پایین پوشه امن روی گزینه ADD بزنید تا بتوانید برنامه های بیشتری را به پوشه اضافه کنید.

کار دیگری لازم نیست انجام بدهید. به همین راحتی تمام برنامه های نصبی پوشه امن محافظت می شوند. به این ترتیب افراد غیرمجاز امکان دسترسی به برنامه های شما را نخواهند داشت. البته این پوشه در حقیقت برنامه ها را قفل نمی کند، بلکه فضایی امن ایجاد می کند تا شما بتوانید برنامه هایی را که نمی‌خواهید دیگران استفاده کنند در آن نصب کنید.

چگونه فایل ها را از پوشه‌های دیگر به پوشه امن انتقال بدهیم؟

برای این کارکافیست فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس از قسمت گزینه های بیشتر که به شکل ۳ نقطه زیر هم است، Move to Secure Folder را انتخاب کنید.