معرفی هیترهای کوئیک
معرفی هیترهای کوئیک

معرفی هیترهای کوئیک

تاریخچه

شرکت کوئیک در سال ۱۹۹۴ در چین تاسیس شد و از همان ابتدا با پیشرفت علم و تکنولوژی توانست یکی از برترین شرکت ها در صنعت الکترونیک و تولید محصولات لحیم کاری از قبیل هیتر و هویه شود. وجود یک تیم مهندسی و حرفه ای باعث شده است تا کیفیت و خدمات این شرکت به کاربران روز به روز بیشتر شود.

کوئیک در ایران

بی شک محصولات شرکت کوئیک در بین تعمیرکارن از محبوبیت خاصی برخوردار است. وجود محصولات با کیفیت و عالی و تنوع محصولات باعث شده تا نیاز یک تعمیرکار در زمینه تعمیر گوشی را برآورده شود. از قدیمی ترین و محبوب ترین کوییک در بین همکاران میتوان Quick 700 را نام برد که یک محصول با دو امکانات عالی . هیتر و هویه ! همچنین کوئیک ۷۰۰ را می توان به عنوان یک محصول نوستالژیک نیز نام برد!

محصولات شرکت کوییک با توجه نیاز کاربران و پشیرفت تکنولوژی روز به روز در حال تغییر و بهبود هست. پیشرفت در زمینه های هوشمندسازی، قدرت موتور، خروجی هوای نازل ها، سرهویه های مخصوص، ظاهر و… را میتوان نام برد.

در این مقاله به بررسی انواع هیترها و ویژگی و توانایی های هرکدام خواهیم پرداخت.

هیتر و هویه Quick 700

هیتر و هویه کوئیک 700

هیتر و هویه کوییک ۷۰۰ یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین هیترهای موجود در بازار در بین تعمیرکاران موبایل است. وجود همزمان هیتر و هویه در یک دستگاه از یک سو و از طرفی دیگر قدرت بالای گرمای هیتر از مهمترین ویژگی های این دستگاه قدرتمند است.

هیتر و هویه کوئیک ۷۰۰ از دو قسمت دستگاه مرکزی و دسته هیتر تشکیل شده که به طور معمول المنت حرارتی در داخل دسته قرار می گیرد و دستگاه مرکزی وظیفه تولید باد را به کمک یک کمپرسور داخلی بر عهده دارد. نحوه کار هیتر به این صورت است که المنت دمای مد نظر را تولید می کند و با دمیده شدن باد در داخل دسته هیتر، باد گرم از نازل دسته هیتر خارج می شود. هویه هوای گرم QUICK 700 ESD یک هیتر و هویه آنالوگ رومیزی است که فاقد نمایشگر دما به صورت دیجیتال می باشد. توان مصرفی هویه ۵۰ وات با محدوده دمایی بین ۲۰۰ تا ۴۸۰ درجه سانتی‌گراد است. همچنین توان مصرفی هیتر ۲۷۰ وات و محدوده دمایی آن ۱۰۰ تا ۴۲۰ درجه سانتی‌گراد است.

نقاط قوت هیتر و هویه Quick 700

تنظیم شدن جریان باد خروجی

تنظیم حرارت هیتر

تنظیم دمای هویه

دسته هوای گرم

نگهدارنده هویه

موتور بزرگ

مشخصات کلی محصول

توان هیتر: ۲۷۰ وات

محدوده دمایی ۱۰۰ : تا ۴۲۰ درجه سانتی ‌گراد

حافظه ذخیره گذاری : ندارد

جریان هوا ۲۴ : لیتر در دقیقه

توان هویه  : ۵۰ وات

محدوده دمایی ۱۰۰ : تا ۴۲۰ درجه سانتی‌گراد

سنسور قطع کن و آماده به کار: ندارد

 

هیتر و هویه Quick 706W Plus

هیتر و هویه هوشمند کوییک 706W Plus

هیتر و هویه هوشمند کوییک ۷۰۶W Plus مدل ارتقاء یافته مدل کوییک ۷۰۰ است. کیفیت بالای دسته ی هیتر و هویه، سنسور هوشمند قطع کن و آماده به کار دستگاه و همچنین نمایشگر دیجیتالی از جمله مهمترین ویژگی های کوییک ۷۰۶W Plus است.

هیتر هویه کوییک +Quick 706W از جمله محصولات میان رده این شرکت به حساب می‌آید . وجود همزمان هیتر و هویه ، اشغال فضای کمتر و قدرت بیشتر نیز از دیگر ویزگی های مهم این محصول پرقدرت است.

بررسی هیتر کوییک ۷۰۶W Plus

توان مصرفی هیتر ۵۸۰ وات بوده و دارای سنسور قطع کن و آماده به کار است. حجم هوای خروجی هیتر کوییک ۷۰۶W Plus تا ۵۰ لیتر در دقیقه قابل تنظیم است. محدوده دمای هیتر بین ۱۰۰ تا ۴۵۰ درجه سانتی‌گراد در نظر گرفته شده و میزان خطای دستگاه نیز در حدود ۲ درجه سانتی‌گراد است.  استفاده ازموتور بدون براش (Brushless) ، باعث سر و صدای کمتر، عمر طولانی تر و ایجاد باد ملایم و در نتیجه کیفیت بالاتر شده است.

بررسی هویه کوییک ۷۰۶W Plus

هویه این دستگاه با توان مصرفی ۵۰ وات و محدوده دمایی ۲۰۰ تا ۴۸۰ درجه سانتی‌گراد در نظر گرفته شده است. درصد خطای هویه نیاز بسیار پایین و در حدود ۲ درجه سانتی‌گراد است.

مشخصات کلی محصول

توان : ۶۳۰ وات

توان هیتر : ۵۸۰ وات

محدوده دمایی : ۱۰۰-۴۵۰ سانتی گراد

سنسور قطع کن و آماده به کار : دارد

جریان هوا : ۵۰ لیتر بر دقیقه

نمایشگر : دارد

توان هویه : ۵۰ وات

محدوده دمایی : ۲۰۰-۴۸۰ درجه سانتی گراد

سنسور قطع کن و آماده به کار : ندارد

نمایشگر : ندارد

 

هیتر و هویه Quick 712

هیتر و هویه هوشمند کوییک 712

بی شک هیتر و هویه کوییک ۷۱۲ یکی از قدرتمندترین دستگاه های دوکاره موجود در بازار به حساب می آید. قسمت هیتر این مدل همانند کوییک ۸۶۱DW و هویه نیز همانند کوییک ۲۰۳H است. توان بالای ۱۲۰۰ وات، دقت بسیار بالای دستگاه ، وجود نمایشگر در هر دو قسمت هیتر و هویه و همچنین هوشمند بوده هیتر از مهمترین ویژگی های کوییک ۷۱۲ به حساب می آید.

کوییک ۷۱۲ نیز کاملا هوشمند بوده و دارای سنسور آماده به کار و قطع کن اتوماتیک است. با قرار دادن دسته هیتر و یا دسته هویه روی جایگاه مخصوص خود، سنسور قطع کن روشن شده و دستگاه روی حالت استندبای قرار می‌گیرد و به محض اینکه دسته را از پایه جدا کنید دما به حالت پیش فرض قبلی باز خواهد گشت. البته قسمت هویه ی این دستگاه بعد مدتی حدود ۱۵ تا ۲۰ بعد به حالت استندبای می رود که با این حال نیز جز دستگاه های هوشمند به حساب می آید.

بررسی هیتر کوییک ۷۱۲

توان : ۱۰۰۰ وات

محدوده دمایی : ۱۰۰-۵۰۰ درجه سانتی گراد

جریان هوا : ۱-۱۲۰ لیتر بر دقیقه

نمایشگر : دارد

سنسور قطع کن و آماده به کار : دارد

بررسی هویه کوییک ۷۱۲

توان : ۹۰ وات

محدوده دمایی : ۵۰-۵۰۰ درجه سانتی گراد

محدوده دمایی خواب : ۵۰-۲۵۰ درجه سانتی گراد

نمایشگر : دارد

سنسور قطع کن و آماده به کار : دارد

 

هیتر و هویه Quick 715

 

هیتر و هویه کوییک 715

هیتر و هویه کوییک ۷۱۵ جدیدترین محصول شرکت Quick می باشد. قسمت هیتر این مدل همانند کوییک ۲۰۰۸ و هویه نیز همانند کوییک ۹۳۶A است. توان ۷۶۰ ،ایجاد جریان نرم و بدون صدا، قرارگرفتن پمپ در دسته ی هیتر و هوشمند بودن از مهمترین ویژگی های این محصول می باشد.

هویتر و هویه کوئیک ۷۱۵ دارای طراحی خاصی و اشغال فضای کاری کم، وجود پمپ هوا در دسته ی هیتر، سروصدای کمتر و قفل کاری و دارای صفحه نمایشگر ال سی دی با قابلیت تنظیم نور از دیگر ویژگی های هیتر کوییک ۷۱۵ می باشد.

بررسی هیتر کوییک ۷۱۵

ایجاد گرمایش سریع

ایجاد جریان چرخشی ، نرم و بدون صدا و بدون اسیب رساندن به اجزا

طراحی مهندسی جهت خنک سازی دسته

بدون لغزش

کیفیت فوق العاده ی سیم و جلوگیری از تاشدن

محدوده دمایی :  ۱۰۰-۵۰۰ سانتی گراد

جریان هوا : ۱-۱۰۰ لیتر بردقیقه

بررسی هویه کوییک ۷۱۵

هسته ی گرمایشی قوی

لحیم کاری بدون سرب

پوشش استیل ضد زنگ

محدوده دمایی: ۱۰۰-۴۸۰ سانتی گراد

 

هیتر Quick 861DW

هیتر هوشمند کوییک ۸۶۱DW اولین هیتر تک کاره از نسل هوشمند با قابلیت ذخیره گذاری دما و جریان هوا می باشد. هیتر Quick 861DW دارای توان ۱۰۰۰ وات، سه کانال ذخیره گذاری مجزا، سیستم سنسور قطع کن و آماده به کار، سیستم خنک کننده اتوماتیک از جمله مهمترین وِیژگی های هیتر هوشمند کوییک ۸۶۱DW است.

توان : ۱۰۰۰ وات

محدوده دمایی : ۱۰۰ تا ۵۰۰ درجه سانتی‌ گراد

جریان هوا :  ۱۲۰-۱ لیتر بر دقیقه

سنسور قطع کن و آماده به کار : دارد

دارای نمایشگر ال سی دی جهت نمایش دما و جریان هوا

CH1 ،CH2 ،CH3 سه کانالی می‌باشند که در این دستگاه کار می‌کنند و هر کانال را می‌توان به مقدار مورد نیاز باد و درجه حرارت تنظیم کرد.

با حفاظت از رمز عبور و عملکرد قفل

 

هیتر Quick 881D

 

هیتر هوشمند کوئیک 881D

هیتر هوشمند کوییک ۸۸۱D مدل ویرایش شده و قویتر کوییک ۸۶۱DW می باشد. توان ۱۳۰۰ وات ، جریان هوای چرخشی ، سه کانال ذخیره گذاری مجزا از جمله مهمترین ویژگی های کوییک ۸۸۱D به حساب می آید.

توان : ۱۳۰۰ وات

محدوده دمایی : ۱۰۰-۵۰۰ درجه سانتی گراد

جریان هوا : ۶-۲۰۰ لیتر بر دقیقه

دارای سه حافظه جهت ذخیره ی دما و جریان هوا برای سهولت در دسترسی به دمای مورد نظر می باشد.

دارای جریان هوا به صورت چرخشی

دارای دو پمپ دمنده ی هوا ، جهت پایداری جریان هوا و افزایش عمر دسته

برای تسهیل عملیات در زمان واقعی، با یک سوییچ کنترل مغناطیسی که در دسته‌ هیترتعبیه شده است، به سادگی می‌توان دستگاه را در حالت خواب زمستانی قرار داد.

با عملکرد خواب خودکار ، در حالت خاموش می‌توان پارامترها را تنظیم کرد.

 

هیتر Quick TR1300A

هیتر هوشمند کوییک TR1300A

هیتر هوشمند کوییک TR1300A ملقب به قول کوئیک قدرتمندترین و حرفه ترین کوییک موجود در بازار هست. توان ۱۳۰۰ وات، جریان باد چرخشی و نرم، آلارم هشدار و کانال ذخیره گذاری از جمله مهمترین ویژگی های کویکک حرفه ای TR1300A محسوب می شود.

ظاهر هیتر هوشمند Quick TR1300A همانند هویه هوشمند TS1200A می باشد. طراحی دسته کوییک ۱۳۰۰ به گونه ای طراحی شده است که به راحتی قابل جدا شدن هست و همچنین جریان خروجی نیز به صورت چرخشی و نرم می باشد. هیتر تک کاره کویک به صورت کاملا دیجیتال و حرفه ای میزان باد و دما را کنترل کرده و برای انجام تعمیرات حساس که نیاز به دقت بالا هستند به کار میرود.از این هیتر حرفه ای میتوانید برای تعویض انواع آی سی های هارد و cpu و بیس باند انواع گوشی های آیفون و اندروید استفاده کنید.

توان : ۱۳۰۰ وات

محدوده دمایی : ۵۰۰-۱۰۰ درجه سانتی گراد

جریان هوا : ۷۶-۱ لیتر بر دقیقه

دارای سه حافظه جهت ذخیره ی دما و جریان هوا برای سهولت در دسترسی به دمای مورد نظر می باشد.

سنسور قطع کن خودکار : دارد

صفحه نمایشگر : دارد

سنسور حلقه بسته، میکرو کامپیوتر کنترل دما، کنترل برق، بالا رفتن حرارت به سرعت، پایداری راحت و دقیق درجه حرارت و اثر نگرفتن از باد و نیروهای خروجی از دیگر مشخصات این هیتر تعمیرات موبایل می‌باشد.

سیستم هشدار دمایی