نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی اندروید
نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی اندروید

نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی اندروید

به منظور بکاپ گری از مخاطبین گوشی اندرویدی باید مسیر مشخص زیر را دنبال کنید.

  1. در اولین گام باید بخش Contacts یا همان مخاطبین را در گوشی تلفن همراه خود پیدا کرده و وارد آن شوید. همانطور که در تصویر زیر نیز نشان داده شده است، در سمت چپ صفحه علامت سه خط وجود دارد که باید آن را انتخاب نمایید تا منوهای مربوط به تنظیمات مخاطبین گوشی به شما نشان داده شود.
  2. در منویی که نمایش داده می شود گزینه ای تحت عنوان Manage Contacts یا همان مدیریت مخاطبین وجود دارد که باید با لمس آن وارد منو مربوط شوید.
  3. در صفحه مربوط به مدیریت مخاطبین با بخش های مختلفی مواجه خواهید شد. اما در راستای بکاپ گیری از مخاطبین گوشی اندروید باید با لمس گزینه Import or export contact که در نسخه فارسی با عنوان وارد یا صادر کردن مخاطبین نمایش داده می شود، وارد بخش تنظیمات مربوط به بکاپ گیری از مخاطبین گوشی اندروید خود شوید.
  4. در صفحه مربوط به Import or export contact این امکان برای شما فراهم می شود که نسخه بکاپ گرفته شده از مخاطبین خود را وارد گوشی کرده یا اینکه از مخاطبین فعلی یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید. در راستای بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی اندرویدی خود باید روی دکمه ای که با عنوان Export در نسخه انگلیسی برنامه و یا با عنوان صادر کردن در نسخه فارسی مشخص شده است را لمس نمایید تا وارد مرحله بعد شوید.
  5. در این مرحله باید انتخاب کنید که قصد دارید بعد از بکاپ گرفتن از مخاطبین، فایل مربوطه در کدام بخش ذخیره شود.

۳ فضای ذخیره سازی مختلفی که در این بخش با آن رو به رو خواهید شد، عبارت است از:

  • Internal storage: اگر قصد دارید نسخه پشتیبان تهیه شده از مخاطبین خود را روی حافظه داخلی گوشی ذخیره نمایید، باید این گزینه را انتخاب نمایید.
  • SD card: در صورت تمایل به ذخیره کردن بکاپ تهیه شده روی کارت حافظه این گزینه می تواند به کار گرفته شود. با این روش مخاطبین ذخیره شده را در همین دستگاه یا به گوشی دیگر هم منتقل کنید.
  • SIM 1: با فعال کردن تیک این گزینه شما تعیین می کنید که نسخه بکاپ گیری شده مخاطبین روی سیم کارت ذخیره شوند. در این شیوه هم امکان انتقال مخاطبین به گوشی دیگر فراهم است.

پس از آن صفحه ای همانند تصویر بالا به شما نشان داده می شود و در نهایت فرآیند بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی سامسونگ با موفقیت به اتمام خواهد رسید.