MediaTek نگران کمبود تراشه در بازارهای ایالات متحده
MediaTek نگران کمبود تراشه در بازارهای ایالات متحده

MediaTek نگران کمبود تراشه در بازارهای ایالات متحده

 

در گزارشی از سوی LightReading ، پاتریک ویلسون ، معاون دولت برای روابط مدیاتک ایالات متحده ، به چند سوال در مورد وضعیت کلی صنعت تلفن های هوشمند ۵G پاسخ می دهد ، و در مورد کمبود تراشه جهانی صحبت شده است. اگر به یاد بیاورید ، MediaTek در سال ۲۰۲۰ به عنوان تولیدکننده شماره ۱ سهم بازار تلفن های هوشمند شناخته شد و برای اولین بار از کوالکام پیشی گرفت.

قطعه ساز تایوانی نگران کمبود تراشه نیست و انتظار ندارد که این کمبود روی تراشه های MediaTek به سازندگان تلفن تأثیر بگذارد و همچنین انتظار ندارد که دستگاه های ۵G اثرات آن را احساس کنند.

طبق LightReading ، این کمبود شامل “نوع تراشه های برتر و سطح بالای گوشی های هوشمند نیست که MediaTek برای مشتریان خود تولید می کند.” بلکه این کمبود روی “تراشه های سطح پایین و سایر حسگرهای الکترونیکی که در گجت های مختلف از اتومبیل گرفته تا رایانه های شخصی استفاده می شود” تأثیر می گذارد. این تقاضای ناگهانی به چندین عامل از جمله درگیری های تجاری ایالات متحده و چین مربوط می شود.

حمل و نقل جهانی تلفن های هوشمند به دلیل “تقاضای سالم مصرف کنندگان با دستگاه های قدیمی” و همچنین تقاضای ناگهانی برای ۵G توسط برخی از بازارها ، به ویژه در چین که عرضه ۵G تهاجمی بود ، ۲۴٪ رشد کرده است. ثابت شد که چیپست های ۵G Dimensity MediaTek جایگزین شایسته ای برای چیپست های ۵G کوالکام هستند.

آخرین گزارش ادعا کرد که مدیاتک اولین کسی است که یک چیپست ۴ نانومتری تولید می کند (بیشتر تراشه های پیشرفته در حال حاضر با فرایند ۵ نانومتری ساخته می شوند) و شایعه می شود که سازنده تراشه قبلاً از OEM های صف کشیده سفارش داده است و انتظار می رود تولید آن زمانی شروع شود قبل یا بعد از پایان سال ۲۰۲۱.